Elegancja w kuchni – jak łatwo ją osiągnąć?

Dla wielu z nas kuchnia to po prostu pomieszczenie przeznaczone do przygotowywania posiłków. Zgodnie z wszelkimi standardami dbamy o jej prawidłowe ułożenie, zachowanie odpowiedniej czystości oraz przystosowanie w taki sposób, by jak najlepiej i najszybciej wykonywać czynności zmywania czy gotowania W kilku słowach: w kuchni powinno być czysto oraz funkcjonalnie.

Nie wszyscy jednak traktują to miejsce w ten sam sposób. Zwłaszcza esteci pragną, by to pomieszczenie, jak każde inne w domu, prezentowało się dobrze. Różnymi metodami próbują osiągnąć elegancję w kuchni, zapominając, że rozwiązanie jest tak proste i nie wymaga wcale wielkich kosztów.

Szczegóły decydują o wszystkim

Elegancka kuchnia kojarzy się wielu z połyskującymi blatami i idealnymi frontami szafek, nie pobrudzonymi ani odrobiną mąki czy mleka. Oczywiście w każdym wystroju porządek jest rzeczą istotną, podobnie jak wyposażenie, na które składają się również dodatki i akcesoria. Aby styl kuchni był bardziej elegancki wystarczy zainwestować w produkty dobrej jakości o odpowiedniej szacie wizualnej. Takim przykładem jest czajnik Artisan, który ustawiony w widocznym miejscu świetnie zwiększy reprezentatywność tego pomieszczenia.

Do tego wystarczą dobrej jakości sprzęty kuchenne (blendery, tostery czy mikrofalówka) oraz sztućce do steków villeroy&boch i pozostałe sztućce z tej serii. O elegancji świadczy też umiar oraz spójność aranżacyjna, dlatego nie warto przesadzać z natłokiem dodatków oraz mieszaniem stylów i kolorów.

Dodaj komentarz

pięć × 5 =