Gumowe patyki i inne zabawki, które ucieszą domowego pupila

Psy to zwierzęta, które uwielbiają się bawić. Zabawa z czworonogiem to znakomity sposób na zacieśnianie więzi. Jest również powszechnie wykorzystywana podczas tresury. Wybierając zabawki dla domowego pupila, należy zwrócić uwagę na ich jakość.

Bezpieczne zabawki dla czworonoga

W sprzedaży znaleźć można bowiem wiele tanich produktów, które mogą stwarzać realne zagrożenie dla zdrowia i życia czworonoga. Dobrej jakości akcesoria powinny być dostosowane do wieku oraz rozmiarów zwierzęcia i być wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Na uwagę zasługują m.in. gumowe patyki marki Petstages. Wyroby te wykonane są z naturalnego drewna oraz materiałów syntetycznych. Takie połączenie sprawia, że zabawka jest trwalsza i bezpieczniejsza dla czworonoga. Gumowy patyk wydziela naturalny zapach drewna, który podtrzymuje ciekawość psa, jednak nie ma drzazg, które mogłyby zranić zwierzę. Zabawka dostępna jest w różnych rozmiarach. Do innych ciekawych przedmiotów, które ucieszą domowego pupila, znajdują się gumowe kości, gryzaki, sznurki, maskotki, a także piłki. Wybierając zabawkę dla psa, trzeba zwrócić także uwagę na jego wiek. Dla młodych czworonogów, które mają mleczne zęby najlepiej wybrać wyroby wykonane z bardziej miękkich materiałów. Dorosłe osobniki z kolei potrzebują twardszych i bardziej solidnych produktów wykonanych z materiałów syntetycznych dobrej jakości.

Jakich akcesoriów lepiej unikać

Duża ilość produktów dostępnych w sprzedaży sprawia, że trudno jest znaleźć artykuły dla zwierząt, które przypadną do gustu pupilowi, a przy tym będą bezpieczne dla jego zdrowia. Aby ograniczyć ryzyko zadławienia się małą częścią, należy unikać zakupu małych piłeczek, a także przedmiotów wykonanych z miękkiej gumy. Dobrą zabawką dla psa nie jest również tradycyjny drewniany patyk znaleziony w parku czy lesie. Większość domowych pupilów uwielbia wszelkiego rodzaju maskotki. Niektóre psy noszą je ze sobą w pysku w różne miejsca, inne kochają je gryźć i szarpać. W przypadku kupna maskotki niskiej jakości istnieje ryzyko rozszarpania materiału, z którego została wykonana. Bezpieczne produkty powinny być wykonane z podwójnego materiału oraz osłony odpornej na uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli chodzi o gryzaki dla czworonogów, coraz więcej specjalistów zaleca rezygnację z produktów wytworzonych z tworzyw sztucznych i wybór gryzaków z naturalnych materiałów. Fragment tworzywa sztucznego połkniętego przez psa może zaszkodzić jego zdrowiu, natomiast naturalne produkty są dla zdrowia zwierzęcia całkowicie bezpieczne.

Dodaj komentarz

trzy × 1 =