Huczne urodziny – jak je przygotować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz zorganizować sobie lub komuś bliskiemu niezapomniane przyjęcie urodzinowe? Marzysz o tym, by to wydarzenie na długo pozostało w pamięci gości i było udaną imprezą? Oto garść porad, jak przygotować huczne urodziny dla siebie lub innego solenizanta i nie stracić przy tym głowy.

Ważny jest kontekst

Zanim przejdziesz do określenia tego, co jest do zrobienia i realizacji listy zadań, zastanów się, na jakim przyjęciu Ci zależy. Jeśli to Twoje urodziny – pomyśl o sobie i swoich gościach, a jeśli organizujesz przyjęcie niespodziankę dla kogoś bliskiego – zastanów się, co tej osobie najbardziej sprawi radość. Musisz pamiętać, że każdy człowiek jest inny i to co dla jednych będzie idealne, dla innych może okazać się porażką. Gdy robisz przyjęcie dla kogoś to zrezygnuj z realizacji własnych marzeń i koncepcji tego wydarzenia na rzecz porad osób, które dobrze znają solenizanta i wiedzą, co wywoła uśmiech na jego twarzy. 

Kiedy? Gdzie?

Jeśli wiesz już mniej więcej w jakim tonie i stylu ma być organizowane przyjęcie, możesz wpisać do listy zadań swoje pierwsze zajęcie – wyznaczenie terminu i określenie miejsca imprezy. W przypadku terminu warto wziąć pod uwagę takie dni, w których planowani do zaproszenia goście będą mogli przybyć. Godzina i miejsce powinny współgrać z charakterem wydarzenia. W zależności od tonu całej imprezy możesz wynająć salę, zamówić miejsce na przyjęcie tylko dla grona zaproszonych w restauracji albo samodzielnie wszystko zorganizować i wykorzystać np. ogród i namiot lub duży, udekorowany na tę okoliczność garaż. Jeśli sam chcesz o wszystko zadbać i w miejsce nie jest dostosowane, wypożyczalnia stołów w Warszawie będzie miejscem, które musisz odwiedzić. 

Lista gości i zaproszenia

Kolejnym punktem na liście zadań jest stworzenie listy gości. Dobrze jest spisać wszystkich, których chcesz zaprosić i rozmieścić usadzenie tych osób przy stołach. Warto wszystko rozrysować w pliku elektronicznym lub na zwykłej kartce papieru. Dzięki temu będziesz mieć lepszy ogląd sytuacji. Zaproszenia na przyjęcie urodzinowe możesz wykonać samodzielnie korzystając z DIY, zamówić lub stworzyć na podstawie szablonów dostępnych w internecie. Jeśli zamierzasz rozesłać je pocztą, a termin przyjęcia jest dość niedługo, postaraj się o wysyłkę priorytetową. Gdy masz jeszcze czas, poproś w zaproszeniu o potwierdzenie przybycia – pozwoli Ci to zaplanować ilość posiłków, a także sprawdzić, ile sztuk ekomebli w Warszawie trzeba wynająć.

Specjalne zamówienia

Kiedy masz już listę gości, rozplanuj menu, jakie będzie serwowane. Oczywiście warto zamówić tort urodzinowy. Dobrze by było, by w jakiś sposób nawiązywał do gustu kulinarnego solenizanta i by serwowane na jego urodzinach ciasto mu smakowało. Oprócz tortu dobrze jest zamówić inne posiłki – przekąski, słodycze lub obiad. Jeśli przyjęcie ma być niezapomniane, postaraj się o dodatkowe atrakcje, ale nie zapominaj, że jest to czas przede wszystkim dla solenizanta. Ważne, by przewidziane przez Ciebie atrakcje mające na celu uświetnienie imprezy wpisywały się w jej charakter i oczekiwania samego zainteresowanego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Materac – idealny dodatek do łóżek nie tylko dziecięcych
Materac – idealny dodatek do łóżek nie tylko dziecięcych
W trakcie urządzania sypialni zazwyczaj skupiamy się na poszukiwaniu wymarzonego łóżka, nie przywiązując należytej wagi do wyboru materaca. A to […]
Malowanie aluminium – jakie ma zalety?
Malowanie aluminium – jakie ma zalety?
Aluminium to metal wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu. Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle stoczniowym, lotniczym, budowlanym i innych. Wytrzymałość aluminium […]
Przykłady instalacji antenowych z zastosowaniem multiswitchy
Przykłady instalacji antenowych z zastosowaniem multiswitchy
Instalacje antenowe z użyciem anten satelitarnych towarzyszą nam niezmiennie od dziesięcioleci, stając się coraz nowocześniejsze i coraz trudniejsze do zastąpienia […]