Jak przekształcić salon w wygodną salę kinową?

Domowa sala kinowa to marzenie wielu ludzi. Skutecznie realizują je piłkarze czy znani aktorzy, którzy na stworzenie w domu takiego pomieszczenia wydają grube pieniądze. Nie trzeba jednak wcale rozstawać się z majątkiem, by mieć własną salę kinową. Kilka wygodnych mebli i trochę kreatywności w zupełności do tego wystarczą.

By zapewnić sobie wygodę podczas oglądania filmów, potrzebne będą duże narożniki. Możemy je zakupić w komplecie, co być może pomoże nieco zaoszczędzić. Takie rozwiązanie będzie najlepsze w dużym salonie, gdzie nie brakuje miejsca. Na jednym narożniku zmieści się swobodnie kilka osób, więc jeżeli zakupimy dwa egzemplarze, nawet kilkunastu ludzi może spędzić czas przed telewizorem.

Telewizor jak ekran kinowy

Jeśli już mowa o elektronice, to telewizor jest głównym elementem naszego domowego kina. Jego rozmiar zależeć powinien od metrażu naszego pomieszczenia. Jeśli jednak chcemy poczuć się jak w prawdziwym kinie, dobrze by miał ekran o przekątnej minimum 50 cali. Wybierając model, zwróćmy też uwagę na jakość dźwięku i pamiętajmy, że taki zakup robi się raz na kilka lat.

Gdzie urządzić domową salę kinową?

Do sprawy urządzania domowego kina możemy podejść kreatywnie. Nigdzie nie jest napisane, że musi znajdować się ono w salonie. Jeśli dysponujemy pomieszczeniami w piwnicy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie tam zaaranżować takie miejsce. W stworzeniu odpowiedniego klimatu pomogą nam meble takie jak narożniki nowoczesne czy wygodne rozkładane fotele.

Dodaj komentarz

siedem + 18 =