Na jakich zasadach działa system oddymiania?

Podczas pożaru jednym z największych zagrożeń dla domowników lub pracowników jest nie ogień, ale dym i różne trujące związki lotne, które wytwarzają się podczas spalania różnych instalacji i wyposażenia budynku. Aby ocalić zdrowie i życie ludzi, wyposaża się nieruchomości w tzw. system oddymiania, czyli różne sposoby usuwania trujących gazów i dymu z budynku. Pozwala to skuteczniej przeprowadzić ewakuację, a ponadto zmniejsza zagrożenia związane z pożarem.

System oddymiania składa się z kilku elementów. Na jego czele stoją czujniki dymu i temperatury, które odpowiadają za automatyczne uruchomienie systemu. Można to również zrobić zdalnie, za pomocą specjalnych przycisków, strategicznie rozmieszczonych pomieszczeniach. Kiedy alarm zostanie wszczęty, sygnał trafia do centrali, która odpowiada za otwieranie lufcików i drzwi w celu przewietrzenia budynku. Może to zrobić dzięki odpowiednim siłownikom montowanym przy oknach oraz drzwiach. Jeśli chodzi o skuteczne oddymianie Zakopane jest miejscem, w którym szybko można znaleźć fachowców od tego systemu.

Inne sposoby ochrony

Do ochrony przed ludźmi, czyli potencjalnymi włamywaczami i złodziejami, służą już inne systemy. Jednym z najskuteczniejszych są kamery przemysłowe, które będą dzień i noc monitorowały teren prywatnej posiadłości lub firmy. Pozwalają one skutecznie odstraszyć, a jeśli dojdzie do włamania – namierzyć i złapać przestępców. Więcej o tym systemie można dowiedzieć się ze strony https://alarmsystem.com.pl/kamery-przemyslowe/.

Dodaj komentarz

20 − 1 =