Na podstawie jakich cech dokonać wyboru odpowiedniego biustonosza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy wiesz, że odpowiedni biustonosz może sprawić, że Twoje piersi będą wyglądać lepiej i bardziej ponętnie? To prawda!

Wybór odpowiedniego biustonosza nie jest łatwy. Zanim go wybierzesz, musisz wziąć pod uwagę różne czynniki, takie jak rozmiar piersi, kształt, a nawet poziom komfortu.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać idealny biustonosz:

1. Sprawdź rozmiar swoich piersi

Przed zakupem biustonosza ważne jest, abyś znała rozmiar swoich piersi. Większość kobiet ma piersi o różnej wielkości i ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar dla każdej z nich. Możesz łatwo zmierzyć się w domu za pomocą niedrogiej miarki lub odwiedzić lokalny sklep z bielizną i poprosić o pomoc w znalezieniu odpowiedniego rozmiaru biustonosza.

2. Weź pod uwagę kształt swojego ciała

Kobiety mają nie tylko różnej wielkości piersi, ale także różne kształty ciała, takie jak kształt jabłka, gruszki czy klepsydry, co sprawia, że wybór odpowiedniego biustonosza jest bardzo trudny. Kobiety o figurze jabłka powinny wybierać biustonosze o pełnym kryciu, natomiast kobiety o figurze klepsydry powinny wybierać biustonosze typu plunge, ponieważ uwydatniają one okolice dekoltu i sprawiają, że wyglądają bardziej krągło niż kobiety o płaskiej klatce piersiowej, które powinny nosić biustonosze usztywniane, aby nadać im więcej objętości.

Zwróć też uwagę na kilka elementów biustonosza przy jego wyborze, jak:

– Ramiączko – powinno być równe na całym ciele i nie podjeżdżać do góry z tyłu lub z przodu.

– Miseczki – powinny całkowicie obejmować piersi, nie pozostawiając żadnych wybrzuszeń na górze ani po bokach. Jeśli w górnej części miseczki biustonosza jest więcej miejsca, spróbuj zmniejszyć rozmiar miseczki, aż znajdziesz taki, który będzie idealnie pasował.

– Ramiączka – powinny być wyregulowane tak, aby nie były ani zbyt luźne, ani zbyt ciasne – około centymetra od ramion (nie powinny być całkowicie wyciągnięte).

W przypadku wystąpienia większych trudności przy wyborze biustonosza, warto się udać do takiego miejsca jak hurtownia bielizny damskiej i przyjrzeć się większemu oraz bardziej zróżnicowanemu asortymentowi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co to jest yerba mate
Co to jest yerba mate
Yerba mate to napój, który przyrządza się z ostrokrzewu paragwajskiego. Wykorzystuje się do tego listki i gałązki tej rośliny. Napój […]
Co podarować osobie, która lubi malować?
Co podarować osobie, która lubi malować?
Gdy nadchodzą święta, zaczynamy zastanawiać się nad rodzajem podarunków, które wręczymy naszym bliskim. Powinny one być niebanalne i stanowić odskocznię […]
Jak zrobić samemu ogrodzenie domu?
Jak zrobić samemu ogrodzenie domu?
Własnoręcznie wykonane ogrodzenie może być powodem do dumy oraz wyrażeniem swoich artystycznych umiejętności. To nieprosta sztuka, która wymaga znajomości rzemiosła […]