Sprawdzone pomysły na udaną zabawę z naszym dzieckiem

Jeśli chcesz pomóc swojemu dziecku rozwinąć zdrowe nawyki, ważne jest, aby bawić się podczas nauki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci bawić się ze swoim maluchem i sprawią, że będzie to pozytywne doświadczenie dla was obojga.

Uczyń czas zabawy priorytetem

Zabawa jest dla dzieci naturalną częścią życia. Pomaga im poznawać otaczający je świat, budować relacje z przyjaciółmi i członkami rodziny oraz odkrywać nowe umiejętności. Jednak zapracowani rodzice często zauważają, że czas na zabawę odchodzi na bok, gdy żonglują codziennymi obowiązkami. Jeśli to brzmi jak Ty, pamiętaj, aby zaplanować czas na zabawę w ciągu dnia – nawet jeśli na początku będzie to tylko 10 minut!

Wybierz jakość zamiast ilości

Kiedy nasze dzieci są małe, kuszące może być wypełnienie każdej minuty zabawkami i zajęciami – w końcu chcemy, aby dobrze się bawiły i uczyły nowych rzeczy! Ale czasami lepiej jest skupić się na mniejszej ilości zabawek niż na większej. Dzięki temu dziecko będzie miało więcej czasu z każdą zabawką, co pozwoli mu ją dobrze poznać, zamiast rozpraszać się wieloma różnymi rzeczami naraz. Oznacza to również mniejszy bałagan w domu!

Podążaj za swoim dzieckiem

Dzieci uczą się najlepiej, gdy są zaangażowane w działalność, która je interesuje – nie w to, co interesuje nas jako dorosłych. Najlepszym sposobem, aby pomóc dziecku w nauce jest podążanie za jego wskazówkami i zabawa z nim, a nie uczenie go. Jeśli dziecko chce się bawić na przykład zabawkowym zestawem kolejowym albo też układaniem klocków takich jak https://klocki.edu.pl/pl/menu/klocki-wg-rodzaju/klocki-magnetyczne-478, pozwól mu na to! Możesz zadawać pytania dotyczące pociągu lub sugerować różne sposoby jego wykorzystania w różnych sytuacjach – ale nie mów mu, co ma robić.

Dodaj komentarz

14 − 12 =