Czy porządek w mieszkaniu może wpływać na jakość naszego życia?

Okazuje się, że porządek w mieszkaniu wpływa nie tylko na estetykę pomieszczeń, ale również na nasze samopoczucie, a w konsekwencji również zdrowie fizyczne. Bałagan może przyczyniać się do zaburzeń emocjonalnych, trudności z zasypianiem, czy konfliktów interpersonalnych, a wszystko dlatego, że składowane przez nas przedmioty mają związek z emocjami.

W związku z tym, porządkowanie życia osobistego należy zacząć od uprzątnięcia bałaganu w czterech kątach. Pierwszym etapem jest usunięcie wszystkich zbędnych przedmiotów, które nie są nam potrzebne. Należy zatrzymać wyłącznie akcesoria, które przynoszą nam radość. Kolejnym etapem jest segregowanie przedmiotów, które pozostały. Na początku warto zacząć od ubrań, które powinny być ułożone równo. Więcej o metodach porządkowania można dowiedzieć się na stronie:  http://raflen.com.pl/sprzatanie-metoda-konmari-posprzataj-dom-i-uporzadkuj-swoje-zycie/.

Zdrowie psychiczne, a bałagan

Zbędne gromadzenie przedmiotów ma na nas naprawdę negatywny wpływ, dlatego pozbycie się ich jest jak zrzucenie ciężkiego balastu z naszych pleców. Etap porządkowania należy zacząć od rzeczy, których najłatwiej się pozbyć, przechodząc do większych przedmiotów, z którymi możemy być w jakiś sposób związani, ale nie są nam już w żaden sposób potrzebne. Proces jest niewątpliwie bardzo wymagający i trudny, ponieważ silnie ingeruje w nasze emocje. Jego wykonanie może przynieść jednak wiele pozytywnych skutków, czego efektem jest przede wszystkim porządek w mieszkaniu i głowie.

Dodaj komentarz

4 × pięć =