Dlaczego warto nabyć obrazy znanych artystów do swojego mieszkania?

Sztuka jest sposobem wyrazu, dzięki któremu możemy jak w lustrze spojrzeć w głąb samego siebie. Dzieło sztuki natomiast to nie tylko produkt wyobraźni artysty, to także zaproszenie do intelektualnej podróży. Współcześnie często jesteśmy zdezorientowani, stając przed nowoczesnym obrazem lub rzeźbą. Nie wiemy, co o nich myśleć. Dzieje się tak, ponieważ nowożytni artyści preferują abstrakcję do przedstawienia swoich idei. Czy powinno to nas powstrzymywać przed nabyciem nowoczesnych obrazów? Czy w czasach, w których panuje masowe wytwórstwo, warto jeszcze kupować oryginalne dzieła sztuki?

Oryginalne dzieło sztuki – jakość nie do podrobienia

Jeżeli jesteśmy miłośnikami sztuki, to odpowiedź na pytanie, czy jest sens nabywania oryginalnych dzieł, jest jednoznaczna. Obcowania z prawdziwymi dziełami sztuki nie można zastąpić niczym innym. Reprint lub zdjęcie nie odzwierciedlają tej samej, niesamowitej jakości wykonania, pociągnięć pędzla, dynamiki kreski oraz użytych kolorów. Satysfakcja z posiadania oryginalnego obrazu Dalego, van Gogha czy Vermeera jest nieporównywalnie większa, niż gdy mamy do czynienia z falsyfikatem.

Czy zakup obrazu to dobra inwestycja kapitału?

Aspekt finansowy przy zakupie oryginalnych obrazów znanych artystów jest równie ważny, co aspekt intelektualny. Mimo iż ich ceny są odpowiednio wysokie, nabyte dzieło z czasem zyskuje na wartości. Dla wielu osób taki zakup stanowi doskonałą lokatę kapitału. Inwestując w dzieło sztuki znanego artysty, mamy pewność, iż jego cena będzie stale rosła. Jeżeli szukamy obrazów Pabla Picassa, warto zaglądnąć np. na witrynie https://touchofart.eu/galeria/Pablo-Picasso/. Kupując tam, mamy pewność, iż obrazy są ubezpieczone na czas transportu. Dodatkowo mamy 30 dni, w ciągu których możemy zwrócić go bez podania przyczyny.

Dodaj komentarz

14 + pięć =