Jak powinna ubrać się świadkowa?

Świadkowa odgrywa w dniu ślubu naprawdę ważną rolę. Znajduje się ona w centrum wydarzeń zarówno podczas samej ceremonii, jak i późniejszego wesela. Jako osoba wspierająca Pannę Młodą musi się zatem prezentować nienagannie i powinna wyróżniać się na tle innych gości, choć nie może oczywiście przyćmić samej przyszłej małżonki. Z tego względu tak ważny jest wybór odpowiedniej sukienki. Czym się zatem kierować przy jej doborze? 

Długość kreacji

Decydując się na sukienkę, zwykle do wyboru jest parę długości. Na pewno strój powinien sięgać jednak za kolano, gdyż jest to podniosły dzień i wymaga stosownego ubioru. Kwestia doboru długości jest raczej prosta, gdy chodzi suknie weselne, które co do zasady są przeważnie długie. Wybór między sukniami, a sukienkami jest jedną z podstawowych decyzji – te pierwsze są bardzo eleganckie i pomagają w wyróżnieniu się z tłumu, a na tym często zależy świadkowym.

Kolorystyka

Dobranie koloru stroju jest wbrew pozorom stosunkowo proste. Trzeba unikać bieli, która jest zarezerwowana dla Panny Młodej i czerni, która nie jest odpowiednia na taką okazję. Kontrowersyjnym wyborem może być też intensywna czerwień, która będzie bardzo przyciągała uwagę, a ta ma być tego dnia skupiona na nowożeńcach. Bezpiecznym wyborem są odcienie pastelowe, a popularnością cieszą się także kreacje w barwach zielonych i granatowych. Dobrym pomysłem może być wcześniejsze skonsultowanie koloru stroju z Parą Młodą, gdyż mogą oni pomóc w określeniu jakiejś barwy, która będzie pasowała do ogólnej stylistyki, jaka jest szykowana na konkretne wesele. 

Dodaj komentarz

16 − dwa =