Jakie choroby leczy kardiolog?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym się zajmuje?

Kardiolog jest lekarzem, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób serca i naczyń krwionośnych. Zakres warunków leczonych przez kardiologów jest ogromny, w tym nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi), choroba wieńcowa, niewydolność serca, arytmia (nieregularne bicie serca), choroba zastawek serca, tętniaki i wrodzone wady serca.

Kardiolodzy są również przeszkoleni do wykonywania nieinwazyjnych badań serca, takich jak elektrokardiogramy (EKG) i echokardiogramy. Badania te pomagają określić, czy potrzebne są dalsze badania lub leczenie. Kardiolodzy mogą być również zaangażowani w terapie interwencyjne, takie jak angioplastyka lub umieszczanie stentów.

Głównym celem pracy kardiologa jest zapobieganie i leczenie chorób układu krążenia – szeroki termin, który obejmuje wiele warunków wpływających na serce i naczynia krwionośne – ale leczą oni również inne warunki, które wpływają na układ krążenia, takie jak nadciśnienie płucne i migotanie przedsionków (nieregularne bicie serca).

Zawał serca

Atak serca występuje, gdy skrzep krwi blokuje przepływ krwi do części mięśnia sercowego. W rezultacie serce nie może otrzymać wystarczającej ilości krwi bogatej w tlen, a komórki w tym obszarze umierają.

Niewydolność serca 

Niewydolność serca występuje, gdy mięsień sercowy jest osłabiony i nie może pompować krwi tak dobrze, jak powinien. Może to nastąpić z powodu choroby wieńcowej, wysokiego ciśnienia krwi lub innych problemów z sercem.

Choroba zastawek serca

Choroba zastawkowa serca występuje, gdy jedna lub więcej zastawek serca nie zamyka się prawidłowo. Może to prowadzić do nieprawidłowego przepływu krwi przez serce.

Jeśli chcesz skorzystać z usług takiego specjalisty, to koniecznie sprawdź stronę: https://familymedica.waw.pl/oferta/kardiolog-warszawa-ursus/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Top 5 niezbędnych akcesoriów kuchennych
Top 5 niezbędnych akcesoriów kuchennych
W kuchni spędzamy przeważnie znaczną część dnia, poświęcając ten czas m.in. na gotowanie, spożywanie posiłków, zmywanie naczyń czy robienie kanapek. […]
Jakie akcesoria są niezbędne w każdej kuchni?
Jakie akcesoria są niezbędne w każdej kuchni?
Każda kuchnia powinna być urządzona i wyposażona w taki sposób, aby korzystanie z niej było jak najbardziej komfortowe. Warto więc […]
Budowa placu zabaw – w co musimy się zaopatrzyć?
Budowa placu zabaw – w co musimy się zaopatrzyć?
Posiadając małe dzieci, warto z pewnością rozważyć budowę placu zabaw w przydomowym ogrodzie bądź na działce. Jest to bowiem znakomite […]