Jakie choroby leczy kardiolog?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym się zajmuje?

Kardiolog jest lekarzem, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób serca i naczyń krwionośnych. Zakres warunków leczonych przez kardiologów jest ogromny, w tym nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi), choroba wieńcowa, niewydolność serca, arytmia (nieregularne bicie serca), choroba zastawek serca, tętniaki i wrodzone wady serca.

Kardiolodzy są również przeszkoleni do wykonywania nieinwazyjnych badań serca, takich jak elektrokardiogramy (EKG) i echokardiogramy. Badania te pomagają określić, czy potrzebne są dalsze badania lub leczenie. Kardiolodzy mogą być również zaangażowani w terapie interwencyjne, takie jak angioplastyka lub umieszczanie stentów.

Głównym celem pracy kardiologa jest zapobieganie i leczenie chorób układu krążenia – szeroki termin, który obejmuje wiele warunków wpływających na serce i naczynia krwionośne – ale leczą oni również inne warunki, które wpływają na układ krążenia, takie jak nadciśnienie płucne i migotanie przedsionków (nieregularne bicie serca).

Zawał serca

Atak serca występuje, gdy skrzep krwi blokuje przepływ krwi do części mięśnia sercowego. W rezultacie serce nie może otrzymać wystarczającej ilości krwi bogatej w tlen, a komórki w tym obszarze umierają.

Niewydolność serca 

Niewydolność serca występuje, gdy mięsień sercowy jest osłabiony i nie może pompować krwi tak dobrze, jak powinien. Może to nastąpić z powodu choroby wieńcowej, wysokiego ciśnienia krwi lub innych problemów z sercem.

Choroba zastawek serca

Choroba zastawkowa serca występuje, gdy jedna lub więcej zastawek serca nie zamyka się prawidłowo. Może to prowadzić do nieprawidłowego przepływu krwi przez serce.

Jeśli chcesz skorzystać z usług takiego specjalisty, to koniecznie sprawdź stronę: https://familymedica.waw.pl/oferta/kardiolog-warszawa-ursus/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki fotel dla gracza kupić?
Jaki fotel dla gracza kupić?
Osoby, które nie spędzają dużo czasu przed ekranem komputera stacjonarnego czy laptopa, może się wydawać, że nie ma żadnej różnicy […]
Jak zabezpieczany jest sprzęt w magazynach przed kradzieżą?
Jak zabezpieczany jest sprzęt w magazynach przed kradzieżą?
Duże sieci marketów posiadają zazwyczaj magazyny zlokalizowane pod miastami, które obsługują. Dzięki temu towar można szybko dowieźć na miejsce dostawczymi […]
Przy użyciu czego najlepiej jest golić brodę?
Przy użyciu czego najlepiej jest golić brodę?
Zarówno mężczyźni, jak i kobiety podejmują się regularnie czynności pielęgnacyjnych twarzy. Wszystko po to, aby być zadbanym i wyglądać dobrze. […]