Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w sali przedszkolnej?

Sala przedszkolna to miejsce, gdzie najmłodsi uczą się i bawią. Powinna być ona przyjazna dzieciom, sprzyjać integracji i wspólnej rozrywce. Najmłodsi najchętniej uczą się poprzez zabawę, a świat odkrywają wszystkimi zmysłami. Warto o tym pamiętać, podczas organizacji sali.

Sala przyjazna dzieciom

Umeblowanie przedszkoli różni się od typowej szkolnej klasy. W salach dla najmłodszych często można znaleźć okrągłe stoły, przy których dzieci mogą wspólnie rysować, rozmawiać, bawić się klockami czy lalkami. Dzieci mają również do dyspozycji różne książki, które śledzą wspólnie z pomocą przedszkolanki. Dużą część czasu maluchy spędzają na ćwiczeniach motorycznych, tańcach, gimnastyce. Wyposażenie przedszkoli powinno ułatwiać dzieciom swobodne poruszanie się, dlatego część sali przeznaczona jest tylko do gier i zabaw. W takim miejscu warto zorganizować maluchom różne gry podłogowe jak np. warcaby, klasy, czy popularny twister. Natomiast plansze ze słówkami i liczbami stanowią dodatkowy walor edukacyjny.

Dodatki, które warto mieć w przedszkolu

Ważną częścią sali powinny być tablica – kredowa lub magnetyczna, a także ekran projekcyjny. Ten drugi umożliwia wyświetlanie dzieciom materiałów multimedialnych. Taki sprzęt można znaleźć w sklepie https://diverti.pl/. W ofercie są również gadżety, które dopełnią wygląd każdej sali przedszkolnej, np. miarki wzrostu na ścianę. Coraz popularniejsze są naklejki na schody z tabliczką mnożenia, nazwami liczb w obcych językach itd. Tak wyposażone przedszkole zapewni dziecku przyjemność z nauki oraz świetną zabawę.

Dodaj komentarz

siedem − 1 =