Na jakie okazje założyć krawat?

Krawat to jeden z tych dodatków do męskiego stroju, które doskonale podkreślają jego elegancki charakter. Najczęściej kojarzy się oczywiście ze stylem formalnym oraz biznesowym, ale doskonale pasuje również do bardziej casualowych zestawień. W tym drugim przypadku sprawdza się zwłaszcza krawat dziergany, wykonany z wełny albo grenadyny. W niniejszym artykule zostaną wymienione najważniejsze okazje, w trakcie których można z powodzeniem nosić omawiany element garderoby. 

Duże znaczenie ma materiał 

Krawaty są najczęściej noszone przez mężczyzn podczas różnych podniosłych uroczystości (ślubów, pogrzebów, chrzcin, eleganckich balów, uroczystych kolacji, bankietów itp.), gdy na zaproszeniu widnieje np. adnotacja „dress code informal”. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzają się modele jedwabne – o jednolitym kolorze, ewentualnie w delikatny wzór lub paski. Nadają się one także do noszenia na co dzień w biurze i innych miejscach pracy, gdzie obowiązuje ścisły dress code (garnitur).

Na rynku znajdziemy również krawaty nieformalne, do których zaliczamy przede wszystkim te uszyte z wełny albo dziergane (nazywane knitami). Doskonale pasują one do strojów casualowych, składających się z marynarek, jeansów lub spodni materiałowych (tzw. chino) i koszul z bawełny typu oxford. Na taką stylizację można sobie pozwolić choćby w trakcie wyjścia na miasto ze znajomymi czy randki z dziewczyną. Godny polecenia jest szczególnie bordowy krawat wykonany z grenadyny, będący dodatkiem uniwersalnym i stylowym. Inne okazje, podczas których należy koniecznie nosić krawat, to m.in.:

– wyjście do teatru, filharmonii lub opery

– kolacja zaręczynowa

– spotkanie biznesowe z kontrahentami lub klientami

– studniówka (alternatywą dla bardziej odważnych jest mucha)

Dodaj komentarz

pięć × 4 =