Jak wykonać manicure żelowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Paznokcie żelowe to doskonała propozycja dla tych z nas, które chcą cieszyć się idealnym manicure przez kilka tygodni. Wykonanie manicure żelowego wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli zdobędziemy podstawową wiedzę i zaopatrzymy się w kilka niezbędnych narzędzi, będziemy mogły zrobić go same w domu. Żel można zaaplikować na specjalny szablon lub na tipsy. Na rynku kosmetycznym można znaleźć mnóstwo pięknych kolorów lakierów żelowych, dlatego każda kobieta niewątpliwie jest w stanie znaleźć swój wymarzony odcień. Szeroki wybór takich lakierów jest dostępny na stronie https://emedical24.pl/lakiery-opi-gelcolor.

Paznokcie żelowe w kilku prostych krokach

Dłonie należy odpowiednio przygotować jeszcze przed wykonaniem manicure- zdezynfekować, obciąć paznokcie, zmatowić płytkę pilnikiem i usunąć skórki. Warto też przetrzeć paznokcie cleanerem i nałożyć na nie primer. Następnie należy dopasować tipsy lub szablon do kształtu naszej płytki. Później nakładamy żel. Trzeba przy tym uważać, by nie zalać nim skórek. Zazwyczaj żel nakłada się w trzech warstwach, a każda z nich musi zostać utwardzona w lampie UV i przemyta cleanerem. 

Na etapie tworzenia poszczególnych warstw należy tak aplikować żel, by uzyskać pożądany kształt i grubość paznokci. Na koniec całość można delikatnie spiłować i nałożyć nawilżającą odżywkę na skórki. Tak zrobione paznokcie mogą utrzymać się nawet kilka tygodni. Aby samodzielnie ściągnąć manicure żelowy, niezbędny będzie aceton kosmetyczny. Za jego pomocą można łatwo rozpuścić żel, dzięki czemu odklei się od płytek paznokci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czego nie może zabraknąć na weselnym stole?
Czego nie może zabraknąć na weselnym stole?
Przy stole weselnym para młoda jest w centrum uwagi. Ale nie są to jedyne ważne osoby w obecności. Są też […]
Dobór mebli do kina domowego
Dobór mebli do kina domowego
Wygodny i komfortowy kącik do oglądania ulubionych filmów i programów telewizyjnych to marzenie każdego miłośnika dobrego kina domowego. Na co […]
Porady finansowe przed inwestycją – dlaczego warto z nich skorzystać?
Porady finansowe przed inwestycją – dlaczego warto z nich skorzystać?
Porady finansowe przed podjęciem inwestycji to bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla kogoś, kto ma szereg wątpliwości i pytań. Dlaczego warto […]