Jak wykonać manicure żelowy?

Paznokcie żelowe to doskonała propozycja dla tych z nas, które chcą cieszyć się idealnym manicure przez kilka tygodni. Wykonanie manicure żelowego wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli zdobędziemy podstawową wiedzę i zaopatrzymy się w kilka niezbędnych narzędzi, będziemy mogły zrobić go same w domu. Żel można zaaplikować na specjalny szablon lub na tipsy. Na rynku kosmetycznym można znaleźć mnóstwo pięknych kolorów lakierów żelowych, dlatego każda kobieta niewątpliwie jest w stanie znaleźć swój wymarzony odcień. Szeroki wybór takich lakierów jest dostępny na stronie https://emedical24.pl/lakiery-opi-gelcolor.

Paznokcie żelowe w kilku prostych krokach

Dłonie należy odpowiednio przygotować jeszcze przed wykonaniem manicure- zdezynfekować, obciąć paznokcie, zmatowić płytkę pilnikiem i usunąć skórki. Warto też przetrzeć paznokcie cleanerem i nałożyć na nie primer. Następnie należy dopasować tipsy lub szablon do kształtu naszej płytki. Później nakładamy żel. Trzeba przy tym uważać, by nie zalać nim skórek. Zazwyczaj żel nakłada się w trzech warstwach, a każda z nich musi zostać utwardzona w lampie UV i przemyta cleanerem. 

Na etapie tworzenia poszczególnych warstw należy tak aplikować żel, by uzyskać pożądany kształt i grubość paznokci. Na koniec całość można delikatnie spiłować i nałożyć nawilżającą odżywkę na skórki. Tak zrobione paznokcie mogą utrzymać się nawet kilka tygodni. Aby samodzielnie ściągnąć manicure żelowy, niezbędny będzie aceton kosmetyczny. Za jego pomocą można łatwo rozpuścić żel, dzięki czemu odklei się od płytek paznokci.

Dodaj komentarz

dwa + jedenaście =