Silnik Diesla – jakie ma zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Silnik Diesla to rodzaj silnika spalinowego, który do zasilania silnika wykorzystuje sprężone paliwo organiczne. Silnik Diesla został wynaleziony w 1892 roku przez niemieckiego inżyniera Rudolfa Diesla, który zbudował go w celu stworzenia bardziej wydajnego źródła zasilania dla statków niż wcześniejsze silniki spalinowe.

Silniki Diesla są chętnie stosowane w ciężarówkach, autobusach, pociągach i łodziach, ponieważ są bardziej wydajne niż silniki benzynowe i wytwarzają mniej zanieczyszczeń. Silnik Diesla jest również znany jako silnik z zapłonem samoczynnym, ponieważ wykorzystuje ciepło z kompresji do zapalenia paliwa bez konieczności stosowania świecy zapłonowej.

Silniki Diesla mają kilka zalet w porównaniu z innymi typami silników spalinowych:

Wysoka wydajność 

Silniki Diesla są niezwykle wydajne w porównaniu z silnikami benzynowymi. W większości zastosowań zużycie paliwa jest o 10% wyższe niż w przypadku porównywalnych silników benzynowych, jednak może się to różnić w zależności od zastosowania i warunków obciążenia.

Wysoki moment obrotowy 

Silniki wysokoprężne charakteryzują się wysokim momentem obrotowym przy niskich prędkościach obrotowych, co czyni je idealnymi dla dużych pojazdów, takich jak ciężarówki i autobusy, które potrzebują przyspieszenia przy niskich prędkościach obrotowych w celu pokonywania wzniesień lub ciągnięcia ciężkich ładunków. Ta cecha czyni je również przydatnymi dla ciężkiego sprzętu budowlanego, takiego jak buldożery i dźwigi, które wymagają dużej siły przy niskich prędkościach, ale dużej mocy przy wyższych prędkościach.

Jeśli z silnikiem Twojego samochodu coś się dzieje niedobrego, to koniecznie sprawdź witrynę: https://dieselserwis-poznan.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zapewnić komfort pracy przy biurku?
Jak zapewnić komfort pracy przy biurku?
Aranżacja miejsca pracy w domu to nie lada wyzwanie. Poszczególne elementy wyposażenia powinny być dostosowane do specyfiki wnętrza. Wybór najbardziej […]
Czosnek – jakie ma właściwości zdrowotne?
Czosnek – jakie ma właściwości zdrowotne?
Czosnek był używany na przestrzeni dziejów jako pożywienie i lek. Od czasów starożytnych przypisuje się mu właściwości lecznicze. Jest stosowany […]
Jak walczyć z wahaniami wagi ciała?
Jak walczyć z wahaniami wagi ciała?
Idealna sylwetka to marzenie wielu osób, w szczególności kobiet. Niekiedy jednak bywa, że osiągnięcie upragnionej wagi zdaje się być niemożliwe, […]