Modowy savoir vivre na wesele

Szczególna okazja, jaką jest świętowanie ślubu bliskiej osoby, wymaga podkreślenia odpowiednim strojem. Panowie przeważnie wybiorą elegancki garnitur i nie mają wielu okazji na popełnienie ubraniowej gafy. Jednak bogactwo wizytowych strojów dla pań powoduje w niejednej z nas rozterki. Jest kilka reguł, których możemy się trzymać, żeby nasza suknia na wesele nie naruszała zasad.

Czym się kierować przy wyborze kreacji?

Bardzo ważna jest długość naszej sukienki. Suknie do kostek lub do ziemi, może nawet z trenem, są zarezerwowane wyłącznie dla panny młodej. Natomiast bardzo krótka mini może nie być odpowiednia do zabawy w gronie osób starszych. Najlepszym wyborem będzie modna i kobieca sukienka za kolano.

Czy naprawdę biel jest wykluczona?

Kolor kreacji na wesele również wzbudza niemało kontrowersji. Pamiętajmy, że w tym dniu najbardziej liczą się uczucia Panny Młodej, a zatem z szacunku dla niej starajmy się wybierać sukienki nieprzypominające kolorem sukni ślubnej. Obecnie nie każda Panna Młoda decyduje się na suknię białą. Bardzo modne są kolory pastelowe. Dlatego, jeśli nasz strój ma być kremowy lub jasnobłękitny, powinnyśmy go przełamać bardziej żywymi dodatkami – szpilkami i torebką

A co z małą czarną?

Sukienki w kolorze czarnym tradycyjnie kojarzą się z żałobą. Szczególnie starsze pokolenie może uznać taki strój za nietakt. Jednak powoli odchodzi się od sztywnego przestrzegania reguł. Jeżeli decydujesz się na czarną lub ciemnoszarą suknię, pamiętaj o dobraniu do niej wesołych, kolorowych dodatków. W razie wątpliwości zawsze możesz zapytać Pannę Młodą o zdanie – na pewno z przyjemnością Ci doradzi.

Dodaj komentarz

dwa × 2 =